Article #
100-057
100-057
rear lamp
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| type/series | MultiLED |
| side | left |
| length outside | 50mm |
| width outside | 240mm |
| height outside | 140mm |
| connection 1 design | ASS2 |
| connection 2 design | AMP |
| light source | LED |
| voltage | 24V |
| Weight | 1.311kg |
| Weight | 1,311kg |
| Manufacturer | Aspöck |
| Additional information | with side marker light, with LED control unit, without triangle |