Article #
100-214
100-214
brake shaft
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| side | right |
| shape | Z |
| surface | KTL |
| length outside | 766mm |
| length inside | 615.5mm |
| Weight | 7.3kg |
| Weight | 7,300kg |
| Manufacturer | BPW |
| Additional information | . |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
104-931 | brake shaft-assembly parts kit |