Article #
100-354
100-354
brake shaft
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| side | left |
| shape | S |
| length outside | 751mm |
| length inside | 626.5mm |
| Weight | 7.5kg |
| Weight | 7,500kg |
| Manufacturer | SAE |
| Additional information | 15in M.95 |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
100-350 | brake shaft |