Article #
100-987
100-987
axle nut
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| material | Steel |
| surface | GEOMET® |
| width outside | 30mm |
| thread | M80 |
| thread pitch | 3 |
| Weight | 0.96kg |
| Weight | 0,960kg |
| Manufacturer | BPW |
| Additional information | . |