Article #
101-663
101-663
sliding plate
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| material | Plastic |
| colour | black |
| length outside | 240mm |
| width outside | 80mm |
| height outside | 16.4mm |
| Weight | 0.326kg |
| Weight | 0,326kg |
| Manufacturer | Schneebichler |
| Additional information | . |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
101-655 | fastening plate |
|
|
101-662 | bolt |
|
|
101-669 | bolt |
|
|
101-698 | fastening plate |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
101-664 | sliding plate |
|
|
103-687 | repair kit stabilizer |
|
|
103-686 | repair kit stabilizer |