Article #
101-985
101-985
circlip
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| norm | DIN 471 |
| shape | for shaft |
| material | Spring steel |
| surface | Browned |
| height outside | 1.5mm |
| diameter 1/ inside | 30mm |
| Weight | 0.003kg |
| Weight | 0,003kg |
| Additional information | . |