Article #
102-794
102-794
hand pump
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| material | Aluminium |
| length outside | 110mm |
| width outside | 35mm |
| height outside | 75mm |
| thread | 1/4in |
| Weight | 1.519kg |
| Weight | 1,519kg |
| Manufacturer | Luen |
| Additional information | . |