Article #
102-883
102-883
coupling
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| material | Steel |
| surface | Blank |
| length outside | 137mm |
| width outside | 30mm |
| height outside | 20mm |
| length inside | 95mm |
| thread | M20 |
| thread pitch | 2 |
| Weight | 0.329kg |
| Weight | 0,329kg |
| Manufacturer | Schneebichler |
| Additional information | . |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
102-878 | bolt |
|
|
102-950 | washer |
|
|
102-951 | splint pin |
|
|
102-884 | hexagon nut |