Article #
104-175
104-175
fastening plate
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| side | top |
| material | Steel |
| surface | galvanized |
| length outside | 236mm |
| width outside | 130mm |
| height outside | 12mm |
| Weight | 1.65kg |
| Weight | 2,500kg |
| Manufacturer | Schneebichler |
| Additional information | . |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
102-316 | air bellow |
|
|
104-177 | sliding plate |
|
|
104-171 | stabilizer |