Article #
105-951
105-951
loading chock
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| installation location | for ramp |
| material | Steel |
| surface | Hot-galvanized |
| length outside | 1010mm |
| width outside | 462mm |
| height outside | 50mm |
| Weight | 4.2kg |
| Weight | 4,200kg |
| Manufacturer | variable (not_OEM) |
| Additional information | . |