Article #
106-693
106-693
bolt
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| material | Steel |
| surface | galvanized |
| length outside | 150mm |
| length inside | 124mm |
| diameter 2/ outside | 40mm |
| diameter 3 | 58.5mm |
| thread | M30 |
| thread pitch | 1.5 |
| Weight | 3.4kg |
| Weight | 3,400kg |
| Manufacturer | Schneebichler |
| Additional information | . |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
106-691 | roller |
|
|
102-712 | slotted round nut |
|
|
103-711 | washer |
|
|
107-262 | stabilizer |
|
|
107-266 | spring |