Article #
106-767
106-767
solenoid valve
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| material | Aluminium |
| surface | Blank |
| length outside | 140mm |
| width outside | 60mm |
| height outside | 36mm |
| thread | 1/2in |
| voltage | 24V DCV |
| Weight | 0.66kg |
| Weight | 0,660kg |
| Manufacturer | HBS |
| Additional information | . |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
108-130 | solenoid coil |