Article #
107-378
107-378
wheel chock
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| side | left |
| shape | obliquely |
| material | Steel |
| surface | Hot-galvanized |
| width outside | 384mm |
| height outside | 118mm |
| Weight | 3.1kg |
| Weight | 3,100kg |
| Manufacturer | Rolfo |
| Additional information | . |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
107-377 | wheel chock |