Article #
108-128
108-128
solenoid coil
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| length outside | 54mm |
| width outside | 45mm |
| height outside | 55mm |
| diameter 1/ inside | 19.3mm |
| voltage | 24V DCV |
| Weight | 0.48kg |
| Weight | 0,480kg |
| Manufacturer | Rexroth |
| Additional information | . |