Article #
101-641
101-641
bolt
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| material | Steel |
| surface | galvanized |
| length outside | 180mm |
| diameter 1/ inside | 25mm |
| diameter 2/ outside | 30mm |
| diameter 3 | 39.6mm |
| thread | M24 |
| thread pitch | 2 |
| Weight | 0.856kg |
| Weight | 0,856kg |
| Manufacturer | Schneebichler |
| Additional information | . |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
101-644 | hexagon nut |
|
|
100-923 | spring bushing |
|
|
104-171 | stabilizer |
|
|
101-646 | locking plate |
|
|
101-351 | hexagon nut |
|
|
101-349 | washer |
|
|
101-672 | stabilizer |
|
|
101-696 | stabilizer |