Article #
101-696
101-696
stabilizer
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| material | Steel |
| surface | galvanized |
| length outside | 947mm |
| width outside | 1295mm |
| height outside | 15mm |
| Weight | 33kg |
| Weight | 33,000kg |
| Manufacturer | Schneebichler |
| Additional information | . |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
101-641 | bolt |
|
|
101-646 | locking plate |
|
101-694 | repair kit stabilizer |
|
|
100-923 | spring bushing |
|
|
101-628 | sliding plate |
|
|
101-626 | sliding plate |
