Article #
101-946
101-946
bolt
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| installation location | for brake shoe |
| material | Steel |
| surface | Blank |
| length outside | 71mm |
| length inside | 60.2mm |
| diameter 2/ outside | 31.7mm |
| Weight | 0.456kg |
| Weight | 0,456kg |
| Manufacturer | SAE |
| Additional information | . |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
101-985 | circlip |
|
|
102-093 | bearing bush |