Article #
104-232
104-232
guide disc
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| side | external |
| material | Steel |
| surface | GEOMET® |
| width outside | 7.9mm |
| diameter 1/ inside | 37.9mm |
| diameter 2/ outside | 68mm |
| Weight | 0.15kg |
| Weight | 0,150kg |
| Manufacturer | Kässbohrer |
| Additional information | . |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
107-457 | guide disc |