Article #
106-089
106-089
clearance light
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| type/series | PRO-Jet |
| colour | red, white |
| length outside | 80mm |
| width outside | 40mm |
| height outside | 45mm |
| light source | LED |
| cable | 0.5m |
| voltage | 12/24V |
| Weight | 0.85kg |
| Weight | 0,850kg |
| Manufacturer | Proplast |
| Additional information | flat cable, ADR approved |
| picture | Article # | Description |
|---|---|---|
|
|
108-142 | fastening plate |