Article #
106-450
106-450
rear lamp
*)Spare part sold by Cartratec Bohemia s.r.o., are compatible with products of the Rolfo®, Kässbohrer® and Lohr® brands. All brands, references and comparison numbers listed are for comparison purposes only. Unless specified otherwise, the items offered are manufactured by Cartratec or for Cartratec under their supervision.
Lohr® is a registered trademark owned by Lohr Industrie S.A.
Rolfo® is a registered trademark owned by Rolfo S.P.A.
Kässbohrer® is a registered trademark owned by Daimler Truck AG
| Reference # |
|
| type/series | LC5 |
| side | right/ left |
| shape | vertical |
| length outside | 350mm |
| width outside | 130mm |
| height outside | 83mm |
| connection 1 design | PG |
| light source | Light bulb |
| voltage | 12/24V |
| Weight | 0.9kg |
| Weight | 0,900kg |
| Manufacturer | variable [not_OEM] |
| Additional information | . |